O NAS

 
AGOS to 25 lat doświadczenia w produkcji silosów z blachy falistej

Firma AGOS powstała w 1978 roku jako zakład rzemieślniczy. W ciągu 40 lat z małego warsztatu rzemieślniczego rozwinęła się w nowoczesne przedsiębiorstwo, które obecnie jest liderem na krajowym rynku silosów z blachy falistej. AGOS to firma rodzinna, oparta w stu procentach na polskim kapitale, posiadająca swoją siedzibę w malowniczym województwie lubuskim.

Specjalizujemy się w produkcji i sprzedaży silosów zbożowych, silosów paszowych i innych produktów wspierających działalność gospodarstw rolnych i hodowców.

Koncentrujemy się na jakości, innowacyjności i bezpieczeństwie naszych produktów oraz na zwiększaniu zaufania i zadowolenia klientów. Dbamy o stały rozwój personelu, aby zapewniać najwyższe standardy jakościowe i najkrótszy czas realizacji zamówienia.

Założycielem firmy AGOS jest  Józef Zientecki – konstruktor i wynalazca. Początkowo zajmujący się naprawą pojazdów mechanicznych w swoim przydomowym warsztacie w ciągu  następnych kilkunastu lat stał się wiodącym producentem maszyn rolniczych i urządzeń do obsługi zwierząt hodowlanych, aby pod koniec lat 90 uruchomić jako pierwszy w Polsce produkcję silosów paszowych z blachy falistej.

Przez kolejne 20 lat firma stale koncertowała się na rozwoju i zapewnieniu produktów, których potrzebuje klient, na najwyższym poziomie. Efektem tego podejścia jest:

– ponad 12 000 zrealizowanych inwestycji w kraju i zagranicą.

– nowoczesny park maszynowy,              

– wykwalifikowany zespół doświadczonych pracowników,

– powierzchnia magazynowa 7000 m2

– najkrótszy czas realizacji zamówienia  – 72 h

Jesteśmy rozpoznawalną marką w branży rolnictwa w kraju i zagranicą. Nasze produkty dostarczamy do wielu krajów Europy: Niemcy, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia.

Jakość marki AGOS została doceniona przez klientów ale również nagrodzona i wyróżniona na wielu konkursach i targach branżowych.

Nasze marki
O założycielu

Józef Zientecki, konstruktor, rzemieślnik i wynalazca. Członek Cechu Rzemiosł
w Międzyrzeczu. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za zasługi dla polskiego rzemiosła
i rolnictwa. Autor czterech opatentowanych wynalazków oraz wielu wzorów użytkowych objętych prawem ochronnym. Wprowadził na rynek wiele nowatorskich produktów, które chętnie stosowane są w codziennej pracy w gospodarstwach i hodowlach. Swój talent i zamiłowanie do konstruowania przełożył na projekt pierwszego silosu, który został zrealizowany w 1996 r.
Do dzisiaj pasją Pana Józefa jest praca w firmie i stałe doskonalenie produkowanych przez AGOS silosów.

Początki

W 1978 roku powstaje firma AGOS, której głównym zamierzeniem była naprawa pojazdów mechanicznych. Natomiast w  1991 r. zmieniła profil działalności i od tego momentu zaczęła produkować narzędzia ręczne takie jak zgarniacze do obornika
i wybieraki korytowe. Następnie do oferty włączono automat paszowy dla trzody chlewnej, którego głównym założeniem było ograniczenie wkładu pracy człowieka podczas karmienia świń. Ten innowacyjny produkt szybko zdobył uznanie  wśród klientów, a dzięki temu zyskał na popularności i stał się prawdziwym bestsellerem.

Firma zaczęła się szybko rozwijać, została zauważona i doceniona zostając laureatem Agroligi 95’ oraz otrzymując nagrodę Ministra Rolnictwa za dynamiczny rozwój firmy.

 

W 1997 roku firma AGOS uruchamia jako pierwsza w Polsce innowacyjną produkcję silosów paszowych z blachy falistej. 

O następcy

Marek Zientecki, syn Pana Józefa.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz University of Abertay Dundee w UK. Ukończył kurs menedżerski z zakresu finansów w Harvard Business School w Bostonie – jednej z czołowych szkół biznesu na świecie.

Posiada wiedzę i doświadczenie, które potrafi w szybko przełożyć na skuteczne działanie w kierunku wyznaczonych celów. Czerpie inspiracje z działań i rezultatów najlepszych międzynarodowych przedsiębiorstw. Wzoruje się na praktykach ludzi sukcesu. Koncentruje się na potrzebach klientów, aby sprostać ich oczekiwaniom.
Prowadząc firmę AGOS stosuje nieszablonowe pomysły w każdej dziedzinie jej działalności, od marketingu po produkcję. Efektem czego poszerza ofertę produktową, zdobywa nowe rynki zbytu, inwestuje w najnowocześniejszy park maszynowy do produkcji silosów, rozwija sieć dystrybutorów w kraju i za granicą, rozszerza działalność firmy o nowe branże – powstaje AGOS GROUP, zatrudnia nowych pracowników, zwiększa możliwości produkcyjne i magazynowe.

Dzięki tym działaniom firma AGOS umacnia się na pozycji lidera produkcji silosów z blachy falistej.
Aktywnie udziela się w organizacjach zrzeszających firmy rodzinne, będąc prelegentem na wielu konferencjach i wykładach.

Wielki pasjonat podróży, fotografii, wina i lotnictwa. Idealny partner do długich rozmów 😉

O siedzibie

Kiedy jeszcze w latach 70 cała działalność firmy AGOS mieściła się przydomowym garażu, niewielu mogłoby pomyśleć, że teraz będzie można spotkać się w nowoczesnej, w pełni multimedialnie wyposażonej sali konferencyjnej, gdzie realizacje z inwestycji prezentowane są w technologii 3D. Nowa siedziba powstała w 2020 r., aby podkreślić postęp i kierunek, w którym zmierza firma. To nowoczesność, innowacja oraz wiarygodnosć. W budynku zaawansowana technologia jest na wyciągnięcie ręki. Spełniamy również najwyższe wymagania względem norm efektywności cieplnej i energetycznej. Dysponujemy rozwiązaniami pozwalającymi na elektroniczną kontrolę dostępu do budynku oraz wideo-analizę ruchu wewnątrz budynku.

Za komfort widoczności po zmroku odpowiada system inteligentnego oświetlenia, który poprzez optymalne rozmieszczenie czujników ruchu błyskawicznie zapewnia równomierne oświetlanie. 
O aspekt estetyczny budynku i jego wnętrza również zadbaliśmy inspirując się stylem charakterystycznym dla biur w słonecznej Kalifornii. Każde pomieszczenia to inny styl wyposażenia od nowoczesnego, przez glamour, po industrialny. Urządziliśmy nasze biura w taki sposób, aby zapewnić w nich komfort na najwyższym poziomie. Dlatego często wielu z naszych gości czuje się jak u siebie.

O produkcji

Zespół doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników to nasz największy atut.
Nasza specjalnością jest szybka realizacja i dostawa zamówienia do klienta, dlatego stale dbamy o wysokie poziom kompetencji naszych pracowników. Produkty AGOS powstają w całości w naszym zakładzie produkcyjnym. Posiadamy magazyn materiałów, halę produkcyjną  z niezbędnym zapleczem maszynowym oraz magazyn na wyroby gotowe w jednym miejscu. Wszystkie elementy silosów potrzebne od zrealizowania zamówienia produkujemy samodzielnie. Najpopularniejsze silosy magazynujemy na wydzielonym placu gdzie czekają na załadunek.

Magazyn silosów

Szybka realizacja zamówień oraz dostawa do klienta na czas to nasza specjalność. Najpopularniejsze zbiorniki magazynujemy na wydzielonym placu gdzie czekają na załadunek. Dzięki temu silosy są dostępne od ręki i dlatego mamy najkrótszy czas realizacji zamówień. 

O naszej działalności społecznej

Jako firma rodzinna należymy do FBN Poland – prestiżowej międzynarodowej organizacji zrzeszającej najlepsze firmy rodzinne, oraz współpracujemy z Fundacją Firm Rodzinnych oraz Inicjatywną Firm Rodzinnych.
Wspieramy polskie firmy rodzinne, dlatego bierzemy czynny udział w spotkaniach
z przedstawicielami rządu oraz angażujemy się w proces ustawodawczy.
Prowadzimy prelekcje na konferencjach takich jak: Festiwal BOSS, O Krok od Fortuny, Zwolnieniu z Teorii oraz wykłady dla studentów m.in. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Mieliśmy okazję brać udział w dyskusjach panelowych największych konferencji gospodarczych w Polsce podczas EFG Katowice, EFNI Sopot, Zjazd Firm Rodzinnych oraz NEXTgen – event poświęcony przedsiębiorczości rodzinnej i sukcesji.

Zobacz nasz film

Realizacje

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmów naszych wybranych realizacji.